Wróć do projektów

Pomoc starszym doświadczającym przemocy

Jesteś osobą starszą i doświadczasz przemocy ze strony swoich najbliższych lub opiekunów i nie wiesz co robić – zadzwoń do nas. Chcesz porozmawiać o swojej trudnej sytuacji rodzinnej, boisz się i nie wiesz czy to przemoc – zadzwoń do nas.

A może ktoś z Twoich bliskich, znajomych, sąsiadów jest osobą starszą i doświadcza krzywdy – zadzwoń do nas. Możesz to zrobić też anonimowo, nie podając swoich danych.

Skorzystaj z Telefonu Pomocy dla starszych: tel. 537 375 505. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00. Możesz też nagrać wiadomość lub wysłać sms – oddzwonimy.

Nasi specjaliści udzielają wsparcia, porad lub podejmują interwencje, w sytuacjach tego wymagających. Dzwoniąc możesz też umówić się na konsultację z psychologiem lub prawnikiem.

Możesz też skontaktować się z nami pisząc maila na adres: fundacja@projektstarsi.pl

Konsultacje psychologiczne

Potrzebujesz wsparcia psychologicznego w swojej trudnej sytuacji rodzinnej – zadzwoń do nas.

Dzwoniąc pod numer tel. 537 375 505 możesz również umówić się na bezpłatną indywidualną konsultację u psychologa. W ramach pomocy możesz liczyć na jednorazowe lub cykliczne spotkania z psychologiem – osobiste lub telefoniczne. Po rozmowie z psychologiem możesz również dołączyć do grupy wsparcia dla osób starszych doświadczających przemocy.

Porady prawne

Dla tych wszystkich, którzy mają pytania prawne związane z przemocą w rodzinie wobec osoby starszej uruchomiliśmy konsultacje prawne. Dzwoniąc pod nasz numer: 537 375 505 można umówić się do prawnika na spotkanie osobiste lub poradę telefoniczną.

Grupa wsparcia

W Warszawie działa grupa wsparcia dla osób starszych doświadczających przemocy. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 10.00-12.00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie 25B. Uwaga! Do grupy wsparcia można dołączyć wyłącznie po odbyciu konsultacji indywidualnej z naszym psychologiem. Aby umówić się z psychologiem prosimy dzwonić na nasz numer Tel. 537 375 505.

Nasz Telefon Pomocy dla starszych: 537 375 505.

Fundatorzy

  

Materiały do pobrania

Plakat
Ulotka
Broszura informacyjna