W tym miejscu zamieszczamy przydatne linki i informacje, które mogą się przydać nie tylko seniorom ale także ich opiekunom.
Znajdziecie tu instrukcje pierwszej pomocy, ćwiczenia poprawiające kondycję osób starszych, poradniki jak nie dać się oszukać czy pozytywne historie, pokazujące, że wiek nie zawsze ogranicza.

Zachęcamy do czytania!

Poznaj swoje leki

"Poznaj Swoje Leki" to kampania młodych farmaceutów pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mówią jak prawidłowo i racjonalnie stosować leki. Piszą ciekawie, przystepnie i merytorycznie.

Czytaj więcej

Poradnik dla konsumentów 60+

Poradnik wydany przez Urząd Miasta Warszawy. Konkretny i przystępnie napisany. Dowiemy się z niego jak nie dać się oszukać akwizytorowi, na co uważać podpisując umowę przez telefon czy jakie są praktyki oszustów, czyhających właśnie na nieporadność seniorów.

Czytaj więcej

Sposoby mówienia o starości

Czy celebryta może być stary? Jaki jest obraz seniora w mediach? Czy powinniśmy się wstydzieć starości? Komisja Ekspertów ds. Osób Starszych, która znajduje się przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, spotkała się by odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej

Kompendium wiedzy o pomocy społecznej i opiece medycznej

Poradnie specjalistyczne, placówki opiekuńcze, zajęcia fitness dla seniorów, miejsca gdzie warto wybrać się na spacer, podczas którego nie napotkamy utrudnień dla niepełnosprawnych. Te informacje znajdziecie na stronie senioralna.um.warszawa.pl

Czytaj więcej

Internetowy senior. Portal dla dziadków i wnuków

Czego unikać przy nietrzymaniu moczu, co oferuje tegoroczna Noc Muzeów, opinie o lekach, porady finansowe. Coś dla siebie znajdą tu na pewno seniorzy surfujący po internecie, jak i wnuki, chcące zrozumieć swoich dziadków.

Czytaj więcej

Fundacja skupiająca wolontariuszy walczących z samotnością seniorów

Młodzi (i nie tylko) wolontariusze, skupieni wokół Fundacji Mali Bracia Ubogich wspierają starszych towarzystwem na spacerach, zachęcają do aktywności, pomagają załatwić codzienne sprawy. Znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy albo po prostu rozmowy w drugim człowiekiem? Oni chętnie pomogą.

Czytaj więcej

Starość też radość!

Na tej stronie znajdziecie propozycje aktywności senioralnych i wydarzeń, które pozwolą im się zintegrować. Można dowiedzieć się o "Paradzie seniorów", o kursach tańca a nawet... wziąć udział w castingu do filmu.

Czytaj więcej