Kino dojrzałe - seanse i rozmowy

W ramach projektu Kino Dojrzałe zapraszamy na trzy spotkania filmowe w kinie Wisła na Żoliborzu. 30 września w środę, 7 października też w środę, oraz 15 października w czwartek. Wszystkie spotkania rozpoczynają się zawsze o godzinie 13.

Wspólnie obejrzymy wybrane filmy oraz będziemy uczestniczyć w rozmowach z zaproszonymi gośćmi na tematy związane z szukaniem nowych wyzwań w życiu, optymizmem oraz poszukiwaniem miejsca na miłość i godność w życiu ludzi dojrzałych.

30 września 2015, środa, godzina 13, "Zamieszkajmy razem" reż. Stéphane Robelin

Stéphane Robelin dowcipnie i lekko pokazał w swoim filmie niełatwy temat, jaki jest jesień życia. Ciepła i bardzo zabawna komedia o radości życia oraz o tym, że młodym można się czuć bez względu na wiek. Siłą „Zamieszkajmy razem” jest humor oraz brawurowe aktorstwo gwiazd światowego kina – Jane Fondy,Geraldine Chaplin, Pierre’a Richarda, Claude’a Richa, Guya Bedosa oraz Daniela Brühla. Motywem spotkania będzie optymizm. Gościem specjalnym spotkania będzie Marta Lipińska

7 października 2015, środa, godzina 13, "Płomień Miłości" reż. Agnes Sos

Piękna i wzruszająca opowieść o miłosnych perypetiach mieszkańców pewnej węgierskiej wioski położonej w Transylwanii. Feri ma ponad osiemdziesiąt lat i jest wdowcem. Regularnie jednak odwiedza mieszkające we wsi wdowy. Twierdzi, że tylko dwie lub trzy są warte starań i nie ustaje we flirtowaniu z nimi. Sam jest również częstym tematem rozmów starszych pań. Okazuje się, że senna wioska skrywa wiele tajemnic. Producentem filmu Ágnes Sós, znanej węgierskiej dokumentalistki, jest HBO Europe. Dzieło było nagradzane na festiwalach Trieste FF oraz Mediawave. Film został udostępniony dzięki uprzejmości HBO GO. Motywem spotkania będzie miłość. Gościem specjalnym spotkania będzie Tadeusz Sobolewski

15 października 2015, czwartek, godzina 13, "Człowiek z Havru", reż. Aki Kaurismäki

Pucybut o złotym sercu, jego ukochana żona, ich wyjątkowo inteligentny pies Łajka, a także tajemniczy detektyw i dawna gwiazda rock and rolla... Pewnego dnia grupa postaci z portowego miasta w niezwykły sposób pokaże w zetknięciu z emigrantem, czym jest godność i braterstwo. „Człowiek z Hawru” jest ciepły i podnoszący na duchu i jednocześnie całkowicie pozbawiony czułostkowości, czy nudnego moralizatorstwa. Motywem spotkania będzie godność. Gościem specjalnym spotkania będzie dr Paweł Grabowski.

Organizator

Fundacja Projekt Starsi

Wszystkie spotkania Kina Dojrzałego poprowadzi dziennikarka Anna Kaplińska - Struss. Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Dzielnicy Żoliborz, Fundacji Geers Dobry Słuch oraz darczyńców prywatnych.